Loewe
inspire 55 dr+
55-calowy telewizor Loewe z serii inspire dzięki ekranowi Ultra HD i wsparciu dla pełnej gamy trybów HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision gwarantuje doskonałe wrażenia wizualne. Model inspire 55 dr+, podobnie jak pozostałe telewizory z tej linii, wykorzystuje najnowszej generacji matrycę W-OLED firmy LG, oferującą dużą wydajność przetwarzania obrazu i głęboką czerń. Urządzenie zostało wstępnie skalibrowane w fabryce Loewe, zlokalizowanej w Kronach w Niemczech, aby zapewni naturalne i imponujące odwzorowanie barw zaraz po wyjęciu z pudełka.
Chassis Loewe SL8
i system os8
Autorska platforma SL8 firmy Loewe oferuje wsparcie wielu różnorodnych funkcji i rozwiązań technicznych. Zapewnia m.in. bezpośredni dostęp do popularnych serwisów VOD, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Apple tv+, Disney+ czy YouTube. Obsługuje również funkcję Apple AirPlay i multiroom DTS Play-Fi. Wspiera też systemy dźwięku Dolby Atmos i DTS-HD. Telewizor wyposażony jest w 4 złącza HDMI (w tym dwa HDMI 2.1, obsługujące technikę VRR – idealne do współpracy z konsolami do gier).
Nagrywarka
z dyskiem 1 TB
Model Loewe inspire 55 dr+ wyposażony jest w elektroniczny przewodnik po programach (EPG) i w pełni funkcjonalny potrójny tuner DVB-T2/C/S2 HD. Wspiera także standard telewizji hybrydowej HbbTV. Telewizor obsługuje ponadto rozwiązanie Loewe dr+ i ma wbudowany dysk twardy o pojemności 1 TB. Pozwala to na wygodne nagrywanie różnorodnych programów telewizyjnych emitowanych np. podczas oglądania treści z serwisów VOD. Loewe dr+ umożliwia również zaprogramowanie nagrywania w nocy lub podczas nieobecności. Dostępna jest też funkcja Timeshift.


Komfort obsługi
Interfejs użytkownika, który został zaimplementowany w telewizorze Loewe inspire 55 dr+ działa niezwykle płynnie, a do tego jest funkcjonalny i intuicyjny w obsłudze. Komfort użytkowania zwiększa dołączony do zestawu ergonomiczny, wykonany z aluminium pilot. Jest on wyposażony m.in. w przydatne przyciski szybkiego dostępu do wybranych serwisów internetowych. Sparowany przez Bluetooth pilot obsługuje polecenia głosowe – wystarczy aktywowa mikrofon jednym naciśnięciem przycisku.
Wyrafinowana konstrukcja
Loewe inspire 55 dr+ to wzornictwo, konstrukcja i jakość „Made in Germany”. Ponadczasowy, a jednocześnie bezkompromisowy i elegancki design telewizora podkreślają stylowa magnetyczna tylna pokrywa, praktyczny system zarządzania kablami i bazaltowo-szary, malowany natryskowo i częściowo pokryty tkaniną tył obudowy. Solidna, metalowa konstrukcja ma otwory na śruby ulokowane zgodnie ze standardem VESA 300 x 200. Całości dopełnia masywna, obrotowa podstawa, która pozwala na ukrycie okablowania doprowadzonego do telewizora.


Opcjonalne
rozwiązania audio
Telewizor ma wbudowane głośniki i wzmacniacz o mocy ciągłej 2 x 10 W. Użytkownicy, którzy potrzebują bardziej rozbudowanego i funkcjonalnego systemu nagłośnienia mogą do telewizora podłączyć soundbar klang bar i, a tym samym cieszyć się większą mocą, szerszą sceną i lepszą zrozumiałością mowy. Dodatkowo, podłączenie opcjonalnego bezprzewodowego subwoofera Loewe klang sub1 powoli stworzyć system 2.1-kanałowy, który poprawi przetwarzanie niskich tonów. Do nagłośnienia w systemie 5.1-kanałowym – przy wsparciu rozwiązania Loewe Wireless Digital Audiolink – można wykorzystać np. soundbar klang bar5 mr z parą głośników efektowych klang mr1 i subwooferem sub5.
Indywidualne
rozwiązania modułowe
Opcjonalne akcesoria Loewe dostępne dla modelu inspire 55 dr+ umożliwiają personalizację domowego centrum rozrywki, aby idealnie dopasowa je do potrzeb użytkowników i do pomieszczenia, w którym telewizor będzie zainstalowany. Zamiast znajdującej się w komplecie standardowej podstawy można nabyć np. stojak podłogowy floor stand universal lub model floor stand flex, który umożliwia zamocowanie pod ekranem także soundbara Loewe. Producent ma ponadto w ofercie unikalny stand Loewe floor2ceiling, który można indywidualnie regulowa w zależności od wysokości sufitu.


Najważniejsze cechy
- 55-calowy telewizor 4K Ultra HD z matrycą W-OLED firmy LG
- Wykorzystywana platforma: Loewe SL8 z oprogramowaniem os8
- Szybki i intuicyjny interfejs użytkownika z dostępem do popularnych platform VOD
- Obsługa trybów HDR10, HDR10+ i Dolby Vision
- Kompatybilność z dźwiękiem Dolby Atmos i DTS-HD
- Wbudowane głośniki i wzmacniacz o mocy ciągłej 2 x 10 W
- 2 x HDMI 2.0b i 2 x HDMI 2.1 (w tym złącze z eARC)
- 4 x USB (w tym 2 x USB 3.0)
- Obsługa Bluetooth, Miracast, AirPlay i DTS Play-Fi
- Wsparcie dla Alexa Skills
- Loewe dr+ (nagrywarka z wbudowanym dyskiem 1TB)
- Możliwość współpracy z soundbarem Loewe klang bar i
- Wygodny w obsłudze pilot

SIECIOWY AMPLITUNER STEREO
YAMAHA R-N600A
Amplituner sieciowy R-N600A firmy Yamaha umożliwia odtwarzanie dźwięku z wielu różnorodnych źródeł, zarówno tych analogowych, jak i cyfrowych, w tym m.in. z serwisów streamingowych. Pozwala również na podłączenie gramofonu czy wygodne nagłośnienie telewizora. Dzięki zaawansowanej reprodukcji dźwięku i stylowej obudowie model R-N600A zapewnia wyrafinowane brzmienie, a tym samym prawdziwą przyjemność słuchania muzyki.

Koncepcja „True Sound”
Model R-N600A, podobnie inne amplitunery sieciowe z tej serii, powstał zgodnie z autorską koncepcją „True Sound” Yamahy. Odwołuje się ona nie tylko do sprzętu audio tej firmy, ale także innych produktów, które przeznaczone są do odtwarzania dźwięku oraz jego tworzenia. Bogate doświadczenie umożliwia inżynierom konstruowanie modeli, które pod względem wierności brzmienia maksymalnie zbliżają się do oryginalnego dźwięku, słyszanego przez twórców w momencie nagrywania czy montażu. Dzięki temu słuchając nagrań możesz poczuć się niemal jak na koncercie – wystarczy zamknąć oczy, by znaleźć się „bliżej artysty” i zanurzyć w odtwarzanych dźwiękach.
ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology)
Yamaha może poszczycić się ponad 60-letnią historią jako marka audio. Czerpiąc ze swojego wieloletniego dorobku, wyposażyła model R-N600A w technikę wywodzącą się z legendarnej koncepcji projektowej ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Dzięki niej amplituner R-N600A zachowuje integralność pod względem brzmienia, łącząc zastosowanie możliwie najkrótszych ścieżek sygnałowych z niskorezonansową obudową o dużej sztywności, wyposażoną w specjalną żywiczną ramę „Art Base”. Redukuje ona niepożądane wibracje, co pomaga zachować czyste brzmienie i dużą dynamikę odtwarzanego materiału audio.


Zaawansowany układ przetwarzania cyfrowo-analogowego
Niezwykle ważne jest, by poszczególne „składniki” utworów muzycznych – od instrumentów po wokale – były wiernie odtwarzane na wszystkich poziomach. Aby skutecznie wzmocnić harmonię i muzykalność oraz zapewnić doskonałą wartość parametru SNR (stosunku poziomu sygnału użytecznego do szumu), model R-N600A wykorzystuje ceniony przetwornik cyfrowo-analogowy Sabre ES9010K2M 32 bit/384 kHz (firmy ESS Technology). W połączeniu z zaawansowanym modułem sieciowym Yamahy urządzenie wydobywa wszystko, co najlepsze ze źródła dźwięku. Pozwala oddać nawet subtelną atmosferę sali koncertowej, odzwierciedlając nawet najdrobniejsze niuanse z odtwarzanego sygnału audio. Przekłada się to na otwartą i naturalną scenę dźwiękową.
Bogactwo funkcji sieciowych
Amplituner R-N600A obsługuje system MusicCast. Dzięki temu możesz wykorzystać ten model w ramach domowego systemu multiroom i sterować kompatybilnym sprzętem za pośrednictwem aplikacji MusicCast Controller, zainstalowanej np. na smartfonie. Urządzenie jest ponadto kompatybilne z wieloma serwisami strumieniowymi, takimi jak np. Amazon Music HD czy Spotify. Pozwala to słuchaczowi w pełni cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem, unikalnym dla dzisiejszych źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości. Model R-N600A może być również używany do strumieniowego przesyłania treści z serwisu Apple Music za pomocą funkcji AirPlay 2. Co więcej, możliwość pracy w sieci zapewnia obsługę natywnego odtwarzania DSD 11,2 MHz i przetwarzania audio z częstotliwością próbkowania do 384 kHz (formaty WAV, FLAC i AIFF).


Różnorodne złącza
Amplituner sieciowy R-N600A został wyposażony w różnorodne złącza analogowe i cyfrowe, które pozwalają na współpracę z wieloma urządzeniami źródłowymi. Dostępne są m.in. wejścia analogowe 2 x RCA, w tym wejście gramofonowe. Model ten ma także dwa cyfrowe optyczne i dwa koaksjalne wejścia audio. Na tylnym panelu amplitunera nie zabrakło również wyjścia na subwoofer aktywny. Na froncie znajdują się natomiast wyjście słuchawkowe oraz złącze USB-A, które pozwala na odtwarzanie audio z pamięci przenośnych.
Najważniejsze cechy:
- Wysoka jakość wykonania i brzmienia – technika Top-ART i tryb Pure Direct
- Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9010K2M, zapewniający doskonały stosunek sygnału do szumu
- Obsługa platformy MusicCast, co umożliwia strumieniowe odtwarzanie muzyki i wykorzystanie urządzenia w ramach systemu multiroom
- Złącze USB-A na froncie urządzenia i dostępne funkcje sieciowe pozwalają na odtwarzanie audio w wysokiej rozdzielczości
- Wyjście na subwoofer aktywny
- Wejście gramofonowe
- Wejście cyfrowe optyczne, umożliwiające podłączenie m.in. telewizora
Specyfikacja Loewe Inspire 55 (czarny) + RN600A+CARINA BS243 (czarny)
| Kod producenta | 62464D70 |
|---|---|
| Przekątna ekranu | 55" |
| Wyświetlacz | OLED 4K Ultra HD |
| Rozdzielczość ekranu | 3840 x 2160 pikseli |
| Proporcje obrazu | 16:9 |
| Ambilight | Brak |
| HDR | Tak |
| Funkcje poprawy obrazu | Dolby Vision, HDR, HDR 10, HLG, OPC (Optical Picture Control) |
| Moc wyjściowa RMS | 40 W |
| Parametry dźwięku | Speaker box with bass reflex |
| Tunery wbudowane | DVB-T2/C/S2 HD / Multi ATV / Unicable (EN50494) / DVB-RADIO |
| Odtwarzane formaty wideo | HEVC (H.265), MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 |
| Odtwarzane formaty muzyki | DOLBY AUDIO, FLAC, MP3 |
| Waga kg | 22.8 |
| Wymiary (S x W x G) mm | 1236 x 734 x 64 |
| Pobór mocy w trybie gotowości | 0.3 W |
| Standard VESA | 300 x 200 mm |
| Klasa energetyczna | F |
| Zawartość opakowania | pilot, instrukcja, kabel zasilający ok. 2,5 m, podstawka |
| WiFi | Wbudowane |
| Liczba złączy HDMI | 4 |
| Liczba złączy USB | 4 i więcej |
| System operacyjny | Loewe os |
| Dostępna pamięć | 1 TB HDD |
| Kod producenta | ARN600ABL |
|---|---|
| Pasmo przenoszenia | 10 Hz-100 kHz 0±1.0 dB, 20-20 kHz 0±0.5 (Pure Direct ON) |
| Stosunek sygnał/szum | CD: 100 dB (Pure Direct ON) |
| Zakresy radiowe | DAB, FM, Radio internetowe |
| Programator stacji | 40 |
| Radio internetowe | Tak |
| Bezprzewodowy streaming | AirPlay, Bluetooth |
| Serwisy strumieniujące | Deezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal |
| Tryb GAPLESS (bez pauz) | Tak |
| Sterowanie aplikacją | Tak |
| WiFi | Tak |
| Odtwarzane formaty plików | FLAC, MP3, WAV, WMA, MPEG-4 AAC, AIFF, DSD |
| FLAC, WAV 192/24 | Tak |
| Bluetooth | Tak |
| Tryb Pure Direct | Tak |
| Korekcja tonów | Tak |
| Głośniki A/B | Tak |
| Pilot | Tak |
| Pobór mocy (standby) | 0.2 W (Normal standby off); 2.0 W (WiFi, Network standby on) |
| Wymiary (S x W x G) mm | 435 x 151 x 392 (wysokość z anteną: 225) |
| Waga kg | 9.8 |
| Inne | ToP-ART; ESS SABRE ES9010K2M 384kHz, 32-bit DAC; DSD 11.2 MHz native playback and 384 kHz playback; |
| System | 2-drożny |
|---|---|
| Obudowa | Wentylowana z tyłu |
| Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa | 30-150 W/kanał |
| Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy | 1 x Aluminum cone 5-1/4″ |
| Przetwornik wysokotonowy | JET folded ribbon |
| Pasmo przenoszenia | 46 Hz – 30 kHz |
| Skuteczność | 85dB/2.83V/1m |
| Częstotliwość podziału | 2.7kHz |
| Wymiary (S x W x G) mm | 204 x 318 x 216 |
| Waga kg | 6,68 |
| Wersje wykończenia | Biały, Czarny |
Please complete your information below to login.
Zaloguj się
Stwórz nowe konto