
Bluesound POWERNODE (2025)
Bluesound POWERNODE (2025) to innowacyjny wzmacniacz sieciowy typu „wszystko w jednym”, który redefiniuje możliwości nowoczesnego systemu audio. Zaprojektowany z myślą o najwyższej jakości dźwięku, oferuje imponującą moc i szeroką funkcjonalność w kompaktowej, eleganckiej obudowie. Ma wszystko, czego potrzeba do odtwarzania muzyki z różnorodnych źródeł – wystarczy tylko podłączyć do niego głośniki.
Więcej niż wzmacniacz
Sercem POWERNODE (2025) jest platforma BluOS – uznany na świecie system multiroom do strumieniowania dźwięku w wysokiej rozdzielczości. Urządzenie oferuje natywny dostęp do najpopularniejszych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Qobuz, Spotify czy Deezer, a także obsługę MQA, DSD256 oraz lokalnych bibliotek muzycznych.
Sterowanie odtwarzaniem może odbywać się za pośrednictwem intuicyjnej w obsłudze aplikacji BluOS Controller. Nowy POWERNODE to więcej niż wzmacniacz – to kompletne centrum multimedialne dla każdego miłośnika nowoczesnych technologii.


Technologia wzmocnienia DirectDigital™
POWERNODE (2025) został zaprojektowany z myślą o najwyższej wierności odtwarzania muzyki i dźwięku z filmów. Wykorzystuje zaawansowaną technologię wzmocnienia DirectDigital™ z zamkniętą pętlą korekcji błędów, gwarantującą wyjątkowo czysty i dokładny sygnał.
Zastosowanie nowoczesnych tranzystorów GaN FET przełożyło się na szybsze i bardziej precyzyjne przetwarzanie sygnału. Rezultatem jest dynamiczne, szczegółowe brzmienie o niskich zniekształceniach – niezależnie od poziomu głośności.

Technologia wzmocnienia DirectDigital™
POWERNODE (2025) został zaprojektowany z myślą o najwyższej wierności odtwarzania muzyki i dźwięku z filmów. Wykorzystuje zaawansowaną technologię wzmocnienia DirectDigital™ z zamkniętą pętlą korekcji błędów, gwarantującą wyjątkowo czysty i dokładny sygnał.
Zastosowanie nowoczesnych tranzystorów GaN FET przełożyło się na szybsze i bardziej precyzyjne przetwarzanie sygnału. Rezultatem jest dynamiczne, szczegółowe brzmienie o niskich zniekształceniach – niezależnie od poziomu głośności.

Rozbudowana łączność bezprzewodowa
POWERNODE (2025) bez problemu odnajdzie się w nowoczesnym, inteligentnym domu. Dzięki obsłudze AirPlay 2 i BluOS można go łatwo zintegrować z innymi urządzeniami Apple lub odtwarzaczami Bluesound, tworząc spójny ekosystem audio w całym domu.
Wbudowany moduł Bluetooth z kodekiem aptX Adaptive pozwala na bezstratne przesyłanie dźwięku z urządzeń mobilnych, a także przesyłanie sygnału audio np. do bezprzewodowych słuchawek. To urządzenie, które zapewnia wygodę streamingu i elastyczność, jakiej oczekują współcześni użytkownicy.
Wszechstronne zastosowanie
Szukasz wysokiej jakości audio do komputera? Dzięki wejściu USB-C audio POWERNODE (2025) bezproblemowo łączy się z komputerami PC i Mac, idealnie sprawdzając się podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania.
Na przednim panelu znajduje się pełnowymiarowe gniazdo słuchawkowe 6,3 mm, zasilane przez renomowany wzmacniacz THX AAA™, który oferuje wyjątkowo czysty, dynamiczny i pozbawiony zniekształceń dźwięk. To propozycja dla wymagających użytkowników, którzy oczekują jakości klasy Hi-Fi również w indywidualnym odsłuchu.


Przydatne złącza
Pomimo kompaktowych rozmiarów, POWERNODE (2025) oferuje bogaty zestaw złączy. Na pokładzie znajdziemy klasyczne analogowe wejście RCA, które pozwala podłączyć odtwarzacze CD, gramofony wyposażone w przedwzmacniacz czy inne analogowe źródła. Do dyspozycji jest także cyfrowe wejście optyczne Toslink. Nie zabrakło również złącza HDMI eARC z obsługą Dolby Digital, które umożliwia bezproblemowe połączenie z telewizorem. Na tylnym panelu umieszczone są wyjścia głośnikowe L-C-R, wyjście dla subwoofera oraz port Ethernet.
Najważniejsze cechy
- Moc 100 W na kanał w trybie stereo, 80 W na kanał w trybie 3.1
- Amplifikacja DirectDigital™ z tranzystorami GaN FET
- Obsługa systemów 3.1 i 5.1 (z głośnikami PULSE lub drugim POWERNODE)
- Platforma multiroom BluOS do strumieniowania muzyki
- Strumieniowanie high-res audio i MQA
- Wbudowane serwisy streamingowe: Tidal, Spotify, Qobuz, Deezer i inne
- Technologia BluOS Bonded Speaker Link do połączenia z tylnymi głośnikami
- AirPlay 2 do integracji z ekosystemem Apple
- Dwukierunkowy Bluetooth i dwuzakresowe Wi-Fi
- Wejścia: RCA, Toslink, USB-C, AUX/optical combo
- Złącze HDMI obsługujące ulepszony zwrotny kanał audio (eARC)
- Dekodowanie Dolby Digital
- Wyjście subwooferowe
- Wyjście słuchawkowe 6,3 mm z technologią THX AAA™
- Czterordzeniowy procesor 1.8GHz ARM® Cortex™ A53
- Intuicyjna aplikacja BluOS Controller na iOS, Android, Windows i macOS
- Kompaktowa obudowa w kolorze czarnym lub białym
- Sterowanie dotykowe z przyciskami szybkiego wyboru
- Gotowość do pracy z Dirac Live (w przyszłej aktualizacji)
Specyfikacja Bluesound POWERNODE (2025) + Diva 3
| Kod producenta | N331BLKUNV |
|---|---|
| Moc wyjściowa | 2 x 100 W |
| Stosunek sygnał/szum | -102 dBA |
| Zniekształcenia THD | 0.005 % |
| Wyjście słuchawkowe | Tak |
| Dodatkowe funkcje | Spotify Lossless |
| Korekcja pomieszczenia | Dirac Live |
| Pilot | Tak |
| Głośniki A/B | Nie |
| Wymiary (S x W x G) mm | 220 x 70 x 190 |
| Waga kg | 1.85 |
| Inne | ARM® Cortex™ -A53, Quad-Core, 1.8 GHz; Bluetooth 5.2 aptX Adaptive; Wi-Fi 5 (802.11ac), dual-band; DSD256; Próbkowanie do 192 KHz, głębia bitowa 16-24 |
| System | 3-drożny |
|---|---|
| Obudowa | Bass-reflex, Wentylowane od spodu |
| Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa | 30 – 160 W |
| Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy | 270 mm |
| Przetwornik średniotonowy | 150 mm |
| Przetwornik wysokotonowy | 26 mm |
| Pasmo przenoszenia | 38 Hz – 22 kHz |
| Skuteczność | 94 dB (2.83 V/1 m) |
| Częstotliwość podziału | 500 Hz / 2600 Hz |
| Wymiary (S x W x G) mm | 295 x 620 (645 z nóżkami) x 320 |
| Waga kg | 14 |
| Impedancja | 4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm |
Polecane Produkty
Przewody głośnikowe
Polecane Produkty
Odtwarzacze sieciowe
Polecane Produkty
Interkonekty
Polecane Produkty
Przewody HDMI
Polecane Produkty
Przewody optyczne
Opinie o Bluesound POWERNODE (2025) + Diva 3
Masz ten produkt?
Dodaj OpinięTylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje.
Proszę Zaloguj się lub Załóż konto.
Do pobrania
Publikacje na temat Bluesound POWERNODE (2025) + Diva 3
Polecane Produkty
Please complete your information below to login.
Zaloguj się
Stwórz nowe konto