Copland CSA 150 - zintegrowany wzmacniacz hybrydowy

Wszystko w jednej obudowie
- Hybrydowy wzmacniacz zintegrowany
- 2 x 150 W przy 8 Ω
- DAC
Wzmacniacz zintegrowany CSA150 jest najnowszym dziełem Coplanda. Urządzenie opiera się na koncepcji projektowej synectic, która przyniosła szerokie uznanie hybrydowym wzmacniaczom Coplanda, łącząc zalety wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych.
Wzmacniacz CSA150 wyposażony jest w stopień półprzewodnikowy 2 x 150 W z prądowym sprzężeniem zwrotnym stopnia mocy, a sygnał dostarczany jest z przedwzmacniacza pracującego na podwójnej triodzie.
Jedna lampa odpowiada za liniową amplifikację CSA150. Zastosowane rozwiązanie wyróżnia się niesamowitą efektywnością. Podwójna trioda pracuje pod wysokim napięciem w konfiguracji zapewniającej maksymalną liniowość, dbając wyłącznie o wzmocnienie napięcia. Z kolei obwód MOS-FET dostarcza potężną siłę, która napędza wyjście stopnia liniowego i układ sprzężenia zwrotnego, ułatwiając w ten sposób współpracę pomiędzy światem lamp elektronicznych sterowanych napięciem i sterowaną prądowo technologią tranzystorową.
ProAc Response D20R
Model Response D20R wykorzystuje wysokotonowy głośnik wstęgowy, który w połączeniu z nową obudową oraz przeprojektowaną zwrotnicą gwarantuje doskonałe brzmienie. Ekskluzywny charakter kolumny podkreślają naturalny fornir i możliwość wyboru jednej z sześciu wersji kolorystycznych.
W Response D20R za odtwarzanie pełnego zakresu częstotliwości odpowiadają dwa głośniki, wysoko- oraz niskotonowy. Ten pierwszy jest niezwykle lekką konstrukcją wstęgową o wymiarach 60 mm x 10 mm. W tylnej części głośnika projektanci umieścili komorę tłumiącą. Zastosowanie przetwornika wstęgowego pozwoliło uzyskać pasmo przenoszenia sięgające 33 kHz. Zakresy nisko- i średniotonowe reprodukuje klasyczny głośnik, który w Response D20R ma średnicę 165 mm. Przetwornik wykorzystuje membranę z włókna szklanego, system Excel Magnet oraz akrylowy stożek rozpraszający. Głośniki umieszczone są w wentylowanej obudowie, przy czym wylot tunelu bass reflex znajduje się w dolnej ściance. To znacząco ułatwia rozstawienie kolumn – teraz można ustawiać je nawet w pobliżu ściany, bez ryzyka pogorszenia walorów brzmieniowych. Przeprojektowana zwrotnica wykorzystuje najwyższej jakości podzespoły, w tym wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej, a cały układ znajduje się na specjalnie przygotowanej płytce drukowanej. Ponadto na tylnej ściance projektanci umieścili zaciski głośnikowe pozwalające zastosować połączenie bi-wiring.
Specyfikacja Copland CSA150 + Response D20R
| System | 2-drożny |
|---|---|
| Obudowa | Wentylowane od spodu |
| Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa | 20 - 180 |
| Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy | Membrana z włókna szklanego,Akrylowy stożek rozpraszający |
| Przetwornik wysokotonowy | Wstęgowy |
| Pasmo przenoszenia | 28 - 33 000 |
| Skuteczność | 88,5 |
| Wymiary (S x W x G) mm | 190 x 960 x 227 |
| Waga kg | 26 |
| Wersje wykończenia | Czarny, Wiśnia |
| Materiał wykończenia | Naturalny fornir |
| Moc wyjściowa | 2 x 150 W |
|---|---|
| Pasmo przenoszenia | 10 Hz – 150 kHz -3dB |
| Stosunek sygnał/szum | > 90dB |
| Zniekształcenia THD | < 0,06% |
| Wyjście słuchawkowe | Tak |
| Tryb Pure Direct | Nie |
| Korekcja tonów | Nie |
| Pilot | Tak |
| Głośniki A/B | Nie |
| Transformator | Toroidalny |
| Pobór mocy (max) | 700 W |
| Wymiary (S x W x G) mm | 435 x 155 x 370 |
| Waga kg | 14 |
Polecane Produkty
Przewody głośnikowe
Polecane Produkty
Odtwarzacze sieciowe
Polecane Produkty
Interkonekty
Polecane Produkty
Przewody optyczne
Opinie o Copland CSA150 + Response D20R
Masz ten produkt?
Dodaj OpinięTylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje.
Proszę Zaloguj się lub Załóż konto.
Please complete your information below to login.
Zaloguj się
Stwórz nowe konto