WZMACNIACZ "BEST VALUE" EISA 2017–2018
Uzasadnienie EISA:
„NAD jest znany z niewielkich, ale wydajnych wzmacniaczy o potężnym uderzeniu. Jednak C 338 oferuje też coś więcej, coś zupełnie nowego. To pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, kompatybilny z Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej. Dostępne są wejścia niemal wszystkich standardów – optyczne, koaksjalne, analogowe liniowe, z korekcją phono MM, aż po Bluetooth. Wzmacniacze w klasie D dostarczają 50 W na kanał, a wyjście słuchawkowe ma dedykowany obwód. W tej cenie nie znajdujemy dla C 338 godnego konkurenta”.
NAD C338 wzmacniacz zintegrowany

NAD C338 jest wzmacniaczem zintegrowanym, który za sprawa zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych zapewnia niespotykaną elastyczność systemu audio. W jednym urządzeniu znajdują się wszystkie elementy, jakich szuka współczesny odbiorca muzyki. W C338 znajdziemy wbudowany Chromecast, starannie opracowaną z wykorzystaniem specjalnie modyfikowanych stopni wyjściowych Hypex UcD amplifikację w klasie D, zaawansowany przetwornik C/A, bogaty zestaw analogowych i cyfrowych wejść, wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy oraz wzmacniacz słuchawkowy. Całości dopełnia strumieniowanie dźwięku z urządzeń Bluetooth. Potwierdzeniem wysokiej klasy urządzenia jest nagroda "WZMACNIACZ BEST VALUE EISA 2017-2018".

Brzmienie. Precyzja. Moc.
Do wnętrza C 338 trafiły specjalnie zaprojektowane układy wykorzystujące zmodyfikowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie znakomitej precyzji odtwarzanego dźwięku i pokaźnej, pozbawionej zniekształceń i szumów mocy. Mimo swojej niewielkiej wysokości, która ułatwia ustawienie urządzenia nawet w ograniczonej przestrzeni, C 338 dostarcza moc 50 W na kanał (8 Ω lub 4 Ω). Wartość ta pozwala zapewnić wysoki poziom głośności muzyki w nawet dość dużych pomieszczeniach odsłuchowych. Zastosowany zasilacz dostarcza 160 W ciągłej mocy i w ułamku sekundy może wygenerować ponad 300 W, aby dostarczać wzmacniaczowi dość energii, by mógł swobodnie odtworzyć nawet najbardziej gwałtowne fortissimo, jednocześnie zwinnie reagując na najdrobniejsze muzyczne detale.

Wbudowany Chromecast
NAD C338 jest pierwszym na świecie wzmacniaczem z wbudowaną usługą Chromecast, która pozwala strumieniować muzykę. Dzięki tej usłudze, można wskazać za pomocą telefonu źródło muzyki np. z serwisu internetowego, a wzmacniacz zajmie się resztą, bez zużywania baterii i transferu w smartfonie. Chromecast oferuje kompatybilność ze wszystkimi muzycznymi serwisami w chmurze, które są dostępne w Polsce (Tidal, Spotify, Deezer, muzyka z Google Play).

Muzyka poprzez Bluetooth™
Dzięki zintegrowanemu z wzmacniaczem modułowi Bluetooth®, C 338 może bezprzewodowo łączyć się z dowolnym smartfonem, tabletem lub urządzeniem obsługującym Bluetooth znajdującym się w zasięgu, aby bezproblemowo przesyłać strumieniowo muzykę wysokiej jakości z ulubionych aplikacji muzycznych.

Analogowa muzyka z winylu
C 338 został wyposażony w najlepszy w swojej klasie przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Odznacza się on precyzyjną korekcją RIAA z szerokim marginesem przesterowania, wyjątkowo niskim poziomem szumów oraz innowacyjnym dolnozaporowym filtrem sprzężenia zwrotnego. Jego zadaniem jest wyeliminowanie szkodliwego sprzężenia akustycznego pomiędzy wkładką gramofonową a kolumnami głośnikowymi. Takie rozwiązanie gwarantuje znacznie wyższą jakość dźwięku niż spotykane w niektórych gramofonach wbudowane przedwzmacniacze.

Wzmacniacz słuchawkowy
Do układów audio C 338 wbudowany został w osobny wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji wyjściowej i bardzo dużych możliwościach w zakresie napięcia sygnału wyjściowego, dzięki czemu możliwe jest wysterowanie nawet bardzo wymagających słuchawek studyjnych o wysokiej impedancji.
Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o wzmacniaczu zintegrowanym NAD C 338, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.
Specyfikacja NAD C 338 + Utah 5
| Kod producenta | C338 |
|---|---|
| Moc wyjściowa | 2 x 50 W |
| Pasmo przenoszenia | ±0.3 dB (20Hz-20kHz) |
| Stosunek sygnał/szum | >98dB (A-weighted, 500mV input ref. 1W out in 8 Ω) |
| Zniekształcenia THD | <0.o3% (250mW do 50, 8 Ω i 4 Ω |
| Wyjście słuchawkowe | Tak |
| Tryb Pure Direct | Nie |
| Korekcja tonów | Nie |
| Pilot | Tak |
| Głośniki A/B | Nie |
| Pobór mocy (standby) | <0.5W |
| Wymiary (S x W x G) mm | 435 x 70 x 285 |
| Waga kg | 4.85 |
| System | 3-drożny |
|---|---|
| Obudowa | Bass-reflex, Wentylowane od spodu |
| Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa | 30 – 160 W |
| Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy | 270 mm |
| Przetwornik średniotonowy | 150 mm |
| Przetwornik wysokotonowy | 26 mm |
| Pasmo przenoszenia | 38 Hz – 22 kHz |
| Skuteczność | 94 dB (2.83 V/1 m) |
| Częstotliwość podziału | 500 Hz / 2600 Hz |
| Wymiary (S x W x G) mm | 295 x 620 (645 z nóżkami) x 320 |
| Waga kg | 14 |
| Impedancja | 4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm |
Polecane Produkty
Przewody głośnikowe
Polecane Produkty
Odtwarzacze sieciowe
Polecane Produkty
Interkonekty
Polecane Produkty
Przewody optyczne
Opinie o NAD C 338 + Utah 5
Masz ten produkt?
Dodaj OpinięTylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje.
Proszę Zaloguj się lub Załóż konto.

Please complete your information below to login.
Zaloguj się
Stwórz nowe konto