Rotel A14 MkII
Wzmacniacz zintegrowany

A14 MkII to flagowy wzmacniacz zintegrowany w serii 14 Rotela. Najnowsza konstrukcja zapewnia moc 80 W na kanał (8 Ω) w klasie AB z praktycznie wszystkich popularnych źródeł, m.in. analogowych, cyfrowych, PC-USB z MQA, bezprzewodowych obsługujących Bluetooth aptX i AAC, a dzięki wbudowanemu przedwzmacniaczowi również gramofonów z wkładkami MM. Doskonale dopracowany zasilacz, DAC i obwody wzmacniacza sprawiają, że A14 MkII bez trudu zagwarantuje wiele godzin muzycznej rozrywki.

Ponadwymiarowy
transformator toroidalny
Za zasilanie Rotel A14 MkII odpowiada ponadwymiarowy transformator toroidalny wraz z zestawem czterech wysoko wydajnych kondensatorów foliowych, co przekłada się na naturalną swobodę w odwzorowaniu brzmienia. Topologia układu cyfrowo-analogowego została w pełni przeprojektowana i wykorzystuje moduł DAC Texas Instruments 384 kHz/32 bity z dokładnie dostrojonymi i ręcznie dobranymi wszystkimi kluczowymi komponentami. Tym samym użytkownik może liczyć na pełniejszą, bogatszą i bardziej zrównoważoną prezentację muzyki. Udoskonalenia wprowadzone w układzie zasilania i stopniach wzmocnienia końcówki mocy jeszcze bardziej ulepszają dźwięk niezależnie od prezentowanego gatunku muzyki.

Bogate możliwości
Za pomocą regulacji barwy można modyfikować brzmienie sopranów i basu w krokach co 1 dB w zakresie +/- 10 dB. Wszystko po to, aby móc dopasować dźwięk dowolnego gatunku muzyki i nastroju do własnych preferencji, dodatkowo z trybem BYPASS eliminującym niepotrzebny szum i zakłócenia. Projektanci zadbali o to, aby A14 MkII mógł współpracować z niemal wszystkimi obecnie używanymi źródłami dźwięku. Dlatego we wzmacniaczu znajdują się złącza analogowe, cyfrowe, PC-USB z MQA oraz przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Ponadto dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth z aptX i AAC można odtwarzać muzykę bezpośrednio ze smartfona, tabletu lub innego urządzenia obsługującego Bluetooth.

Roon Tested
Rotel A14 MkII to certyfikowane urządzenie Roon Tested, które oferuje najlepsze możliwe wrażenia audio podczas korzystania z oprogramowania Roon. Jedyne, co pozostaje słuchaczowi, to cieszenie się swoją ulubioną muzyką. Całości dopełnia bogate wyposażenie. Porty Ethernet, RS232 i wyzwalacza 12 V ułatwiają integrację z systemem sterowania automatyką domową. Z kolei podwójne gniazda głośnikowe pozwalają na nagłośnienie dwóch stref z kontrolowanymi przekaźnikiem wyjściami głośnikowymi A-B. Znajdujący się na przednim panelu graficzny wyświetlacz uprzyjemnia obsługę i prezentuje m.in. informacje o strumieniu audio i poziomie głośności.

Publikacje
Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami poświęconymi wzmacniaczowi zintegrowanemu Rotel A14 MkII, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.
Najważniejsze cechy ROTEL A14 MkII:
- 2 × 150 W mocy w klasie AB przy Ω.
- Wejście Phono MM umożliwiające podłączenie gramofonu.
- Łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX™ i AAC.
- Wysokiej klasy DAC Texas Instruments 384 kHz/32 bity.
- Obsługa MQA i MQA Studio.
- Certyfikacja Roon Tested.

Odtwarzacz sieciowy Node Nano
Node Nano to kompaktowy odtwarzacz sieciowy, dzięki któremu łatwo rozbudujesz funkcjonalność swojego stereo. Korzystaj z szybkiego dostępu do ulubionych serwisów streamingowych i dziesiątek radiostacji internetowych. Wygodnie odtwarzaj pliki zapisane na zewnętrznych nośnikach. Zyskaj też możliwość włączenia Twoich kolumn do systemu multiroom BluOS. I – co najważniejsze – ciesz się angażującym, pełnym szczegółów brzmieniem, które zapewnia przetwornik analogowo-cyfrowy ESS Sabre

Słuchaj tego, co lubisz
Node Nano daje Ci łatwy dostęp do wszystkiego, czego słuchasz. Od popularnych serwisów streamingowych – jak Spotify i Tidal – po domową bibliotekę plików audio, którą przechowujesz na dysku lub komputerze. Ale to nie wszystko. Dwukierunkowy Bluetooth – z obsługą kodeka aptX Adaptive – oraz wsparcie dla Apple AirPlay 2 pozwalają w mgnieniu oka rozpocząć streamowanie z urządzenia mobilnego. Dzięki temu możesz korzystać z jeszcze większej liczby aplikacji i cyfrowych serwisów z plikami audio.
Detaliczne i angażujące brzmienie
Układ DAC ES9039Q2M od ESS Sabre oraz zaawansowana technologia Hyperstream IV sprawiają, że brzmienie, które oferuje Node Nano, jest dopracowane w najmniejszych szczegółach. Odtwarzacz obsługuje między innymi formaty: FLAC, WAV, AAC oraz MQA i zapewnia rozdzielczość do 24 bitów na 192 kHz. Dzięki temu możesz cieszyć się nie tylko imponującą dynamiką, ale także rewelacyjną szczegółowością odtwarzanych utworów.


Nowoczesny system multiroom
Chcesz wypełnić dobrym brzmieniem cały swój dom? Tak, by muzyka towarzyszyła Ci nie tylko w salonie, ale i w kuchni czy sypialni? Node Nano zgłasza gotowość. Odtwarzacz obsługuje system multiroom BluOS. Możesz więc sparować go z kompatybilnymi urządzeniami – np. głośnikami Bluesound – i wygodnie sterować odtwarzaniem w całym domu z poziomu aplikacji mobilnej.
Intuicyjny i wielofunkcyjny
Node Nano z łatwością podłączysz nie tylko do wzmacniacza stereo, ale także do głośników aktywnych. Odtwarzacz – choć kompaktowy – ma bowiem wszystkie niezbędne złącza. Na jego tylnej ściance znajdziesz wejścia: jack 3,5 mm oraz USB typu A oraz wyjścia RCA, koaksjalne i optyczne. Ten pakiet praktycznych rozwiązań Node Nano łączy z wyjątkowo intuicyjną obsługą. Do sterowania pracą urządzenia możesz wykorzystać umieszczone na froncie przyciski lub praktyczną aplikację BluOS Controller.

Najważniejsze cechy:
- Czterordzeniowy procesor 1.8GHz ARM® CORTEX™ A53, który zapewnia płynną, stabilną pracę
- Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE® (ES9039Q2M)
- Bogate możliwości połączeniowe: wyjście RCA, wyjścia cyfrowe: optyczne, koaksjalne i USB
- Kompatybilność z platformą multiroom BluOS
- Strumieniowanie hi-res i MQA.
- Dwukierunkowy Bluetooth z obsługą kodeka aptX Adaptive
- Apple AirPlay 2, Spotify Connect i Tidal Connect
- Dwuzakresowe Wi-Fi oraz opcja połączenia przewodowego Ethernet dla stabilnej łączności
- Wyjście wyzwalacza 12V (Trigger)
- Kompatybilność z systemami Smart Home, jak między innymi Control4 oraz Creston
Specyfikacja Rotel A14 MkII + Node Nano + Lira 3
| Kod producenta | 01266 |
|---|---|
| Moc wyjściowa | 2 x 80 W |
| Pasmo przenoszenia | Phono Input: 20 Hz - 20k Hz (0 ± 0.5 dB); Line Level Inputs: 10 Hz - 100k Hz (0 ± 0.5 dB) |
| Stosunek sygnał/szum | Phono Input: 90 dB; Line Level Inputs: 100 dB |
| Zniekształcenia THD | < 0.018% |
| Wyjście słuchawkowe | Tak |
| Pilot | Tak |
| Głośniki A/B | Tak |
| Transformator | Toroidalny |
| Pobór mocy (max) | 280 W |
| Pobór mocy (standby) | < 0.5 W |
| Wymiary (S x W x G) mm | 430 x 93 x 345 mm |
| Waga kg | 8.94 |
| Inne | USB Audio Class 1.0 (up to 24-bit / 96k Hz); USB Audio Class 2.0 (up to 32-bit / 384k Hz ); MQA and MQA Studio (up to 24-bit / 384k Hz) |
| Kod producenta | LIRA3B |
|---|---|
| System | 2-drożny |
| Obudowa | Bass-reflex, Wentylowana z przodu |
| Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa | 30 – 160 W |
| Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy | 175 mm |
| Przetwornik wysokotonowy | 28 mm |
| Pasmo przenoszenia | 40 Hz – 30 kHz |
| Skuteczność | 88 dB |
| Częstotliwość podziału | 2300 Hz |
| Wymiary (S x W x G) mm | 205 x 375 x 336 |
| Waga kg | 8 |
| Wersje wykończenia | Biały, Czarny |
| Impedancja | 4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm |
| Kod producenta | N030BLKUNV |
|---|---|
| Radio internetowe | Tak |
| Bezprzewodowy streaming | AirPlay, Bluetooth, Wi-Fi |
| Dodatkowe funkcje | Spotify Lossless |
| Serwisy strumieniujące | Spotify, TIDAL |
| Sterowanie aplikacją | Tak |
| WiFi | Tak |
| Odtwarzane formaty plików | AAC, AIFF, ALAC, DSD, FLAC, MP3, MPEG-4 SLS, MQA, OGG, OPUS, WAV, WMA, WMA-L |
| FLAC, WAV 192/24 | Tak |
| Bluetooth | Tak |
| Wymiary (S x W x G) mm | 143 x 36 x 143 |
| Waga kg | 0,57 |
| Inne | 4-rdzeniowy procesor ARM® Cortex™ A53 1,8 GHz, ESS ES9039Q2M SABRE® DAC, Amazon Alexa Skills, Crestron, Control4, RTI, ELAN, URC, Lutron |
Please complete your information below to login.
Zaloguj się
Stwórz nowe konto