Rotel A14 MkII
Wzmacniacz zintegrowany

A14 MkII to flagowy wzmacniacz zintegrowany w serii 14 Rotela. Najnowsza konstrukcja zapewnia moc 80 W na kanał (8 Ω) w klasie AB z praktycznie wszystkich popularnych źródeł, m.in. analogowych, cyfrowych, PC-USB z MQA, bezprzewodowych obsługujących Bluetooth aptX i AAC, a dzięki wbudowanemu przedwzmacniaczowi również gramofonów z wkładkami MM. Doskonale dopracowany zasilacz, DAC i obwody wzmacniacza sprawiają, że A14 MkII bez trudu zagwarantuje wiele godzin muzycznej rozrywki.

Ponadwymiarowy
transformator toroidalny
Za zasilanie Rotel A14 MkII odpowiada ponadwymiarowy transformator toroidalny wraz z zestawem czterech wysoko wydajnych kondensatorów foliowych, co przekłada się na naturalną swobodę w odwzorowaniu brzmienia. Topologia układu cyfrowo-analogowego została w pełni przeprojektowana i wykorzystuje moduł DAC Texas Instruments 384 kHz/32 bity z dokładnie dostrojonymi i ręcznie dobranymi wszystkimi kluczowymi komponentami. Tym samym użytkownik może liczyć na pełniejszą, bogatszą i bardziej zrównoważoną prezentację muzyki. Udoskonalenia wprowadzone w układzie zasilania i stopniach wzmocnienia końcówki mocy jeszcze bardziej ulepszają dźwięk niezależnie od prezentowanego gatunku muzyki.

Bogate możliwości
Za pomocą regulacji barwy można modyfikować brzmienie sopranów i basu w krokach co 1 dB w zakresie +/- 10 dB. Wszystko po to, aby móc dopasować dźwięk dowolnego gatunku muzyki i nastroju do własnych preferencji, dodatkowo z trybem BYPASS eliminującym niepotrzebny szum i zakłócenia. Projektanci zadbali o to, aby A14 MkII mógł współpracować z niemal wszystkimi obecnie używanymi źródłami dźwięku. Dlatego we wzmacniaczu znajdują się złącza analogowe, cyfrowe, PC-USB z MQA oraz przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Ponadto dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth z aptX i AAC można odtwarzać muzykę bezpośrednio ze smartfona, tabletu lub innego urządzenia obsługującego Bluetooth.

Roon Tested
Rotel A14 MkII to certyfikowane urządzenie Roon Tested, które oferuje najlepsze możliwe wrażenia audio podczas korzystania z oprogramowania Roon. Jedyne, co pozostaje słuchaczowi, to cieszenie się swoją ulubioną muzyką. Całości dopełnia bogate wyposażenie. Porty Ethernet, RS232 i wyzwalacza 12 V ułatwiają integrację z systemem sterowania automatyką domową. Z kolei podwójne gniazda głośnikowe pozwalają na nagłośnienie dwóch stref z kontrolowanymi przekaźnikiem wyjściami głośnikowymi A-B. Znajdujący się na przednim panelu graficzny wyświetlacz uprzyjemnia obsługę i prezentuje m.in. informacje o strumieniu audio i poziomie głośności.

Publikacje
Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami poświęconymi wzmacniaczowi zintegrowanemu Rotel A14 MkII, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.
Najważniejsze cechy ROTEL A14 MkII:
- 2 × 150 W mocy w klasie AB przy Ω.
- Wejście Phono MM umożliwiające podłączenie gramofonu.
- Łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX™ i AAC.
- Wysokiej klasy DAC Texas Instruments 384 kHz/32 bity.
- Obsługa MQA i MQA Studio.
- Certyfikacja Roon Tested.

Indiana Line Lira 6
Dynamiczna forma. Naturalne brzmienie.
Trójdrożna Lira 6 to technologiczna rzeźba łącząca czyste brzmienie z nowoczesną formą. Zaprojektowana w filozofii Symbiotic Drive, wykorzystuje cztery dedykowane przetworniki pracujące w obudowie MDF usztywnionej panelami z czarnego bambusa.


Dynamiczna, czysta forma
Lekko pochylony front wyrównuje czasy dotarcia fal, a nieparalelne ściany ograniczają powstawanie fal stojących. Wielowarstwowy matowy lakier PE+PU, 21-mm front oraz wewnętrzna kratownica z bambusa podnoszą sztywność i trwałość obudowy.
Forma inspirowana
starożytną lirą
Maskownica z akustycznie przejrzystej tkaniny mocowana magnetycznie tworzy minimalistyczny monolit. Około 10mm „ramka” podkreśla trapezową architekturę, subtelnie nawiązując do sylwetki starożytnej liry.
Symbiotic Drive
Przetworniki, obudowa i zwrotnica projektowane jako spójny układ. Starannie dobrane materiały – Curv (tkany polipropylen), aluminium‑magnez, MDF i bambus – oraz łagodne zbocza filtrów zapewniają zgodność fazową, naturalną barwę i szeroką scenę.
Synergia wzornictwa
i inżynierii
Precyzyjne pierścienie maskujące, tkana faktura membran Curv i falowód z EQ-Ringiem tworzą estetycznie i technicznie spójną całość. Jakość klasy premium przy świetnym stosunku ceny do możliwości.
Tweeter w filozofii
Symbiotic Drive
Kopułka 28 mm współpracuje z falowodem 3D‑Guide, pierścieniem EQ‑Ring i filtrem LC w zwrotnicy, co daje wzorową dyspersję i spójność fazową z przetwornikiem średniotonowym.
Podwójne przetworniki niskotonowe
Dwie 7″ jednostki o dużym skoku z trzema pierścieniami zwierającymi (2×Al, 1×Cu) zapewniają wysoki SPL przy niskich zniekształceniach i świetną kontrolę indukcyjności.
Średniotonowy z membraną Curv
4,5″ w odlewanym koszu, własna membrana Curv i neodymowy napęd UHVC. Zawieszenie Dual‑Wave i profilowany pierścień stabilizują pracę membrany i kontrolują kierunkowość.
Precyzyjna zwrotnica
Trójdrożny układ z cewkami powietrznymi i kondensatorami PP. Rozdzielone sekcje nisko‑ i średnio/wysokotonowa, możliwość bi‑wiring/bi‑amping, ogniwa LC‑Trap i łagodne zbocza filtrów dla pełnej zgodności fazowej.

Bass‑reflex skierowany w dół
Duży port 62 mm wyrzuca powietrze przez podstawę, wykorzystując sprzężenie z podłogą. Cztery stopki z tłumieniem gumowym odsprzęgają kolumnę i eliminują kompresję przy niskiej częstotliwości strojenia.
Wysoka czułość i kompatybilność
Lira 6 współpracuje z wieloma wzmacniaczami i łatwo odnajduje się w różnych pomieszczeniach – to pewna baza do budowy zgranego systemu.
Dopracowane brzmienie
Wyjątkowa przejrzystość, pełny, precyzyjny i dynamiczny bas oraz szeroka, stabilna scena – osiągi wzorcowe w tej klasie.

Symbiotic Drive
Przetworniki, obudowa i zwrotnica projektowane jako jeden, zgrany system.
Akustyczna geometria
Pochylony front i nieparalelne ściany dla precyzji sceny i mniejszej podatności na rezonanse.
Bambusowe wzmocnienia
Wysoka sztywność i kontrola energii obudowy – czystszy, bardziej kontrolowany dźwięk.
Precyzyjne wysokie tony
28 mm Al‑Mg + 3D‑Guide + EQ‑ring – detaliczność i równa dyspersja.
Mocny środek
Membrana Curv, zoptymalizowane zawieszenie i kontrola modulacji dla naturalnych wokali.
Skala basu i ustawienie
Układ niskotonowy i port w podstawie: głęboki bas, łatwiejsza aranżacja w pokoju.

Specyfikacja Rotel A14 MkII + Lira 6
| Kod producenta | 01266 |
|---|---|
| Moc wyjściowa | 2 x 80 W |
| Pasmo przenoszenia | Phono Input: 20 Hz - 20k Hz (0 ± 0.5 dB); Line Level Inputs: 10 Hz - 100k Hz (0 ± 0.5 dB) |
| Stosunek sygnał/szum | Phono Input: 90 dB; Line Level Inputs: 100 dB |
| Zniekształcenia THD | < 0.018% |
| Wyjście słuchawkowe | Tak |
| Pilot | Tak |
| Głośniki A/B | Tak |
| Transformator | Toroidalny |
| Pobór mocy (max) | 280 W |
| Pobór mocy (standby) | < 0.5 W |
| Wymiary (S x W x G) mm | 430 x 93 x 345 mm |
| Waga kg | 8.94 |
| Inne | USB Audio Class 1.0 (up to 24-bit / 96k Hz); USB Audio Class 2.0 (up to 32-bit / 384k Hz ); MQA and MQA Studio (up to 24-bit / 384k Hz) |
| Kod producenta | LIRA6B |
|---|---|
| System | 3-drożny |
| Obudowa | Bass-reflex, Wentylowane od spodu |
| Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa | 30 – 200 W |
| Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy | 2 x 175 mm |
| Przetwornik średniotonowy | 120 mm |
| Przetwornik wysokotonowy | 28 mm |
| Pasmo przenoszenia | 35 Hz – 30 kHz |
| Skuteczność | 90 dB |
| Częstotliwość podziału | 600 / 3000 Hz |
| Wymiary (S x W x G) mm | 276 (220 bez nóżek) x 933 (900 bez nóżek) x 363 |
| Waga kg | 18 |
| Wersje wykończenia | Biały, Czarny |
| Impedancja | 4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm |
Polecane Produkty
Przewody głośnikowe
Polecane Produkty
Odtwarzacze sieciowe
Polecane Produkty
Interkonekty
Polecane Produkty
Przewody optyczne
Opinie o Rotel A14 MkII + Lira 6
Masz ten produkt?
Dodaj OpinięTylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje.
Proszę Zaloguj się lub Załóż konto.
Do pobrania
Katalog
- [pdf]
Publikacje na temat Rotel A14 MkII + Lira 6
Polecane Produkty
Please complete your information below to login.
Zaloguj się
Stwórz nowe konto