

Wzmacniacz zintegrowany Michi X5 Series 2
Michi X5 Series 2 to zaawansowany wzmacniacz zintegrowany, który pozwala na nowo odkryć ulubione nagrania, wydobywając z nich pełnię szczegółów. Dzięki skrupulatnemu połączeniu innowacyjnych rozwiązań i wyrafinowanej inżynierii audio, najnowszy model jest w stanie dostarczyć zapierającą dech w piersiach moc wyjściową 600 W w klasie AB przy 4 omach, nawet w najbardziej wymagających warunkach obciążenia.

Bogactwo złącz
Projektanci wyposażyli Michi X5 Series 2 w liczne złącza, dzięki czemu podłączysz wszystkie swoje ulubione źródła muzyki. We wzmacniaczu znajdziemy wejścia analogowe, cyfrowe, XLR, port RS232 oraz PC-USB z renderowaniem MQA. Urządzenie ma też przełączalny wzmacniacz gramofonowy MM lub MC oraz jest kompatybilne z Bluetooth, w tym z kodekami aptX HD i AAC. Ponadto podwójne, pokryte rodem zaciski głośnikowe pozwalają na łatwe podłączenie kolumn głośnikowym, również z wykorzystaniem połączenia bi-wire.
Nowy przetwornik C/A
W Michi X5 Series 2 znalazł się nowy 8-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE ES9028PRO, dedykując po 4 kanały do lewej i prawego sygnału audio. Pozwala to na odtwarzanie muzyki z niesamowitą precyzją czasową i wciągającą sceną dźwiękową, która ujawnia najdrobniejsze szczegóły.


Ponadwymiarowy transformator toroidalny
Ponadwymiarowy, produkowany samodzielnie transformator toroidalny odpowiada za zasilanie czterech ustawionych równolegle wysoko wydajnych kondensatorów wygładzających o łącznej pojemności 88 000 µ z izolowanym zasilaniem przeznaczonym dla wszystkich wrażliwych akustycznie układów. Zastosowane rozwiązanie przekłada się na niski poziom szumów tła oraz świetnie kontrolowany, energiczny bas przy jednoczesnym zachowaniu finezji i czystości pozostałych tonów.
Nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo
Michi X5 Series 2 cechuje się nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwem, które podkreśla połączenie matowych powierzchni z połyskującym frontem. Na froncie wzmacniacza znajduje się graficzny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Można go skonfigurować tak, aby wyświetlał korektor graficzny, wskaźnik mocy szczytowej lub status pracy urządzenia.


Komfortowe sterowanie
Bezproblemową obsługę zapewniają ergonomiczne pokrętła ulokowane na panelu przednim oraz elegancki pilot na podczerwień. Dodatkowo złącza RS-232 i Ethernet pozwalają na integrację urządzenia z licznymi popularnymi systemami automatyki domowej.
Certyfikat Roon Tested
Wzmacniacz Michi X5 Series 2 otrzymał certyfikat Roon Tested, co oznacza, że został przetestowany pod kątem kompatybilności z platformą Roon. Tym samym urządzenie będzie widoczne w systemie Roon i może w nim prawidłowo funkcjonować. Użytkownicy, którzy korzystają z tego rozwiązania, będą mogli cieszyć się swoją ulubioną muzyką za pomocą najnowszego wzmacniacza Michi.

Michi X5 Series 2 – najważniejsze cechy
• Moc: 600 W na kanał przy 4 omach (350 W na kanał przy 8 omach) w klasie AB
• 8-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE ES9028PRO (32-bit 768kHz) skonfigurowany do pracy w trybie stereo
• Wejścia koaksjalne (3), optyczne (3) i analogowe RCA (4)
• PC-USB z dekodowaniem DSD 4X i renderowaniem MQA
• Moduł Bluetooth z obsługą kodeków aptX HD i AAC
• Wejście gramofonowe obsługujące wkładki MM i MC
• Zbalansowane wejście XLR
• Ponadwymiarowy transformator toroidalny
• Wyświetlacz LCD TFT wysokiej rozdzielczości
• Pilot zdalnego sterowania na podczerwień
• Dwukierunkowa komunikacja po IP i RS-232 dla integracji z systemami automatyki domowej
• Certyfikat Roon Tested
• Masa: 43,8 kg

Kolumny podłogowe ELAC Vela FS408.2
ELAC Vela FS408.2 to jeden z trzech podłogowych modeli znajdujących się w nowej generacji cenionej serii Vela. Te 2,5-drożne kolumny wolnostojące bazują na sukcesie swojego poprzednika FS408 oraz uznanej linii 400, a równocześnie wprowadzają nowe rozwiązania techniczne, w tym wstęgowy przetwornik wysokotonowy JET6. W rezultacie FS408.2 oczarują swoim wzornictwem i znakomitym brzmieniem, doskonale odnajdując się w systemach stereo i zestawach kina domowego.

Zaawansowana 2,5-drożna konstrukcja
Od strony technicznej FS408.2 to 2,5-drożna kolumna podłogowa z obudową typu bass reflex. W tym modelu znalazły się trzy przetworniki: 180 mm woofer, 180 mm przetwornik nisko-średniotonowy oraz legendarny tweeter JET6. Głośniki odpowiadające za średnie i niskie tony mają autorską membranę AS-XR, która dba o odpowiednie nasycenie średnicą i precyzyjny, energiczny bas. Z kolei opracowany przez Niemców wstęgowy przetwornik wysokotonowy JET6 zapewnia bogactwo sopranów, dzięki czemu można cieszyć się ulubioną muzyką długimi godzinami.

Przetwornik wysokotonowy JET6
Podobnie jak w pozostałych kolumnach z drugiej generacji serii Vela, tak i w modelu FS408.2 znalazł się nowy wstęgowy przetwornik wysokotonowy ELAC JET 6 z odmienionym panelem przednim. W porównaniu do konwencjonalnych konstrukcji tweeterów, wyróżnia się on wyższą czułością i znakomitą dynamiką, świetnie radząc sobie przy odtwarzaniu treści audio o wysokiej rozdzielczości. Jednocześnie imponuje swoją liniową charakterystyką amplitudową aż do zakresu ultradźwiękowego. Użytkownik może zatem liczyć na niezwykle precyzyjne i klarowne oddanie wysokich tonów – przy zachowaniu właściwej energii i najbardziej subtelnych detali.
Naturalne niskie tony
Autorskie membrany AS-XR typu sandwich (papierowo-aluminiowe) zachwycają swoją naturalnością i dokładnymi, głębokimi niskimi tonami. Powierzchnia membrany jest specjalnie przetłaczana, co nadaje jej wygląd nawiązujący do kryształu. Zastosowane rozwiązanie dodatkowo usztywnia konstrukcję, co przekłada się na bardziej precyzyjne brzmienie. Ponadto połączenie cewki z membraną zwiększyło zakres odtwarzanych częstotliwości o ok. oktawę, stąd skrót XR (eXtended Range).

Atrakcyjne wykończenie
Wzrok przykuwa drewniana, pochylona do tyłu obudowa o trapezoidalnym kształcie. Poprawia ona także rozpraszanie się dźwięku odtwarzanego przez kolumnę. Dolna część obudowy jest wykonana z aluminium i ma skierowany w dół port bass-reflex, ułatwiający ustawienie głośnika. Przednia ścianka w połączeniu z zaokrąglonymi krawędziami nadaje całej kolumnie nowoczesny charakter. Wysokiej jakości lakierowanie obudowy potwierdza klasę tej nowoczesnej konstrukcji. Ponadto gładkie wykończenie jest teraz mniej podatne na zabrudzenia i łatwiejsze do czyszczenia. Do wyboru są trzy eleganckie wersje wykończenia: czarna, biała oraz w kolorze orzecha.

Najważniejsze cechy
- 2,5-drożna kolumna podłogowa
- 180 mm woofer
- 180 mm przetwornik nisko-średniotonowy
- Wstęgowy przetwornik wysokotonowy JET6
- Pasmo przenoszenia: 28-50000 Hz
- Sugerowana moc wzmacniacza: 40 – 400 W
- Możliwość pracy w bi-ampingu/bi-wiringu
- Pozłacane terminale głośnikowe
- Trzy warianty wykończenia: czarny, biały i orzech
- Masa: 27,1 kg
- Wymiary (W x Sz x G): 1142 x 276 x 332 mm
Specyfikacja Rotel Michi X5 S2 + Vela FS408.2
| Kod producenta | 01284 |
|---|---|
| Moc wyjściowa | 350 W / kanał @ 8 Ω; max 600 W / kanał @ 4 Ω |
| Pasmo przenoszenia | Phono: 20 Hz - 20 kHz (+0 dB, -0.2 dB); Line: 10 Hz - 100 kHz (+0 dB, -0.6 dB) |
| Stosunek sygnał/szum | Phono (MM/MC): 80 dB; Line: 102 dB |
| Zniekształcenia THD | < 0.009% |
| Wyjście słuchawkowe | Tak |
| Korekcja tonów | Tak |
| Pilot | Tak |
| Transformator | Toroidalny |
| Pobór mocy (max) | 850 W |
| Pobór mocy (standby) | < 0.5 W; network wakeup: < 2 W |
| Wymiary (S x W x G) mm | 485 x 195 x 452 |
| Waga kg | 43.8 |
| Inne | ESS premium 32-bit 8-Channel Digital to Analog Converter; MQA i MQA Studio; Bluetooth z aptX HD i AAC |
| System | 2.5-drożny |
|---|---|
| Obudowa | Bass-reflex |
| Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa | 40-400 W/kanał |
| Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy | 2 x 180 mm Ø, AS XR cone |
| Przetwornik średniotonowy | 180 mm Ø, AS XR cone |
| Przetwornik wysokotonowy | JET 6 |
| Pasmo przenoszenia | 28 Hz – 5000 kHz |
| Skuteczność | 88,5 dB at 2,83 V/m |
| Częstotliwość podziału | 450 | 2400 Hz |
| Wymiary (S x W x G) mm | 276 x 1142 x 332 |
| Waga kg | 32,1 |
| Wersje wykończenia | Biały połysk, Czarny połysk, Orzech połysk |
| Impedancja | 4 Ohm |
Polecane Produkty
Przewody głośnikowe
Polecane Produkty
Odtwarzacze sieciowe
Polecane Produkty
Interkonekty
Polecane Produkty
Przewody optyczne
Opinie o Rotel Michi X5 S2 + Vela FS408.2
Masz ten produkt?
Dodaj OpinięTylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać Recenzje.
Proszę Zaloguj się lub Załóż konto.
Do pobrania
Katalog
- [pdf]
Please complete your information below to login.
Zaloguj się
Stwórz nowe konto